Žoge tako doma kot tudi v športnih aktivnostihŽoge tako doma kot tudi v športnih aktivnostih
Z žogo se ne igramo le doma. Žogo imamo tudi v športnik aktivnostih , ki se lahko predvajajo po televiziji, ali pa jih gremo gledati v živo.
Žoga je del igre pri nogometu, košarki, odbojki, rokomet, golf, tenis, skvoš, namizni tenis, bovling, biljard, kegljanje, kriket, bejzbol, floorball, in še kakšnega bi se našlo. Vsak šport ima svojo žogo. Žoge se med sabo seveda zelo razlikujejo. Nogometna žoga in pa teniška žoga je ogromna razlika. V velikosti, trdoti in seveda v izgledu gre za veliko razliko. Nogometna žoga je večja mehkejša in črno-bele barve. Teniška žogica je manjša trša in rumene barve. Pri tenisu gre za udar z loparjem po žogici, pri nogometu pa žogo brcajo z nogo.
Pri košarki, gre za zelo trdo žogo, ki pa si jo igralci podajajo z roko. Žoga je oranžna s črnimi črtamo vse okoli. Pri biljardu imamo več žogic različne barve. Tiste se igrajo s palico. Pri kegljanju imamo tudi več žog med katerimi lahko izbiramo. Razlikujejo se malo po velikosti in želo po teži. Kar nam ustreza to vzamemo. Te žoge so trde kot kamen in nihče nebi rekel, da je to sploh žoga.
Imamo veliko različnih športov. Eni imajo žogo drugi ne. Za vsak šport obstaja drugačna žoga in pri vsakem športi se uporablja na drugačen način. Skoraj noben šport z žogo si ni med seboj podoben raze redki.
Z žogo se lahko seveda igramo tudi doma. Predvsem otroci obožujejo žoge in jih verjetno imajo vsaj deset doma. Tudi te žoge se verjetno razlikujejo med sabo, saj kolikor poznamo otroke, se hitro naveličajo igranja z eno igračo in hitro preskočijo na drugo. Če imajo starši doma teraso ali kaj podobnega je to za otroka idealno saj se lahko igra z žogo na prostem. Če tega nimajo potem je omejen na dom, ker pa mora paziti, da kaj ne razbije, kar je pa za otroka takoj manj zabavno.…