Tudi sami smo poskusili rafting na SočiTudi sami smo poskusili rafting na Soči
Med adrenalinske športe spada tudi rafting, ki pa je lahko tudi družinski spust po mirnejših rekah ali odsekih rek. Večina ljudi, ki se spuščajo po divjih brzicah zadovoljuje občutek vznemirjenja, ki ga sproži adrenalin, želijo si preseči fizično in psihično omejitev, s tem pa se jim dviga samozavest ob premagovanju strahu.
Vsi adrenalinski športi se dogajajo v naravi, kar daje še potencial na občutke. Določeni ljudje občutijo svobodo v letenju, skokih ali v hitrostih. Uživajo v občutku po adrenalinskem športu, ko se telo sprosti in daje občutek zadovoljstva. Adrenalinski športi nudijo tudi spoznavanja isto mislečih ljudi, saj jih skupna doživetja in premagovanja strahu vežejo in krepijo močne vezi med njimi. Eden takšnih športov je tudi rafting, kjer je več oseb v istem čolnu in so odvisni eden od drugega, kako veslajo in kako se nagibajo skozi brzice različnih težavnostnih stopenj. Zahteva ekipno delo. Pri raftingu je kot pri drugih adrenalinskih športih potrebna zaščitna oprema kot je rešilni jopič, čelada in neoprenska oblačila in čevlji. Za ta šport pa so potrebna še vesla, čoln pa mora biti iz trpežnega materiala, ki je odporen na praske po ostrih kamnih v rekah. Pomembno je poslušati vodnika in potrebna je popolna usklajenost med prisotnimi zato je rafting primeren za timske skupine za krepitev skupnega duha. Je pa primeren tudi za družine za katere pa niso priporočljive tako močne brzice. Na vseh rekah, kjer poteka rafting je tudi lažji del za premagovanje brzic, ki je primeren za začetnike in družine.
Najbolj znan rafting je rafting na Soči tudi v Evropi. Opisuje ga smaragdna barva reke in neokrnjena narava zelo razgibanih brzic reke, ki se vije skozi dolin Julijskih Alp in daje čudovite razglede. Zelo sem zadovoljna , da sem bila tudi sama deležna teh občutkov s svojo družino na raftingu po tej reki.
Čutili smo se še bolj povezane. Bilo je zelo zabavno in nepozabno.…